,

از بین بردن لک ادرار سگ از روی فرش

لک ادرار سگ از روی فرش

لک ادرار سگ از روی فرش را چگونه پاک کنیم؟

هنگامی که سگ‌ها بر روی فرش ادرار می‌کنند، لک ادرار آن‌ها به وضوح باقی می‌ماند. لکِ ناحیۀ خیس شده در فرش‌های تیره کمتر واضح است اما اگر درست تمیز نشود همچنان می‌توانید رد و حتی بوی آن را تشخیص دهید. سرکه برای از بین بردن لک ادرار سگ از روی فرش مفید است. از آنجا که سرکه برای زمانیکه این لک ادرار قدیمی شده است کافی نیست لذا همراه کردن آن با آب و جوش شیرین می‌تواند نتیجۀ مطلوب را به دنبال داشته باشد. البته علاوه بر راه زیر، راه‌های دیگر از بین بردن لک ادرار سگ را نیز می‌توانید مطالعه نمایید.

از بین بردن لک ادرار خشک شدۀ سگ

1. محلول سرکه را بسازید

سرکه و آب را به نسبت‌های مساوی با هم ترکیب کنید و داخل یک بطری اسپری بریزید. برای مثال یک فنجان آب را با یک لیوان سرکه مخلوط کنید.

2. جوش شیرین بپاشید

ناحیۀ لک شده را با مقدار زیای جوش شیرین بپوشانید. باید به اندازه‌ای که طرح و رنگ فرش دیده نشود جوش شیرین پاشیده باشید.

3. محلول سرکه را اسپری کنید

با استفاده از بطری اسپری، بر روی جوش شیرین محلول سرکه و آب را اسپری کنید. آنقدر محلول اسپری نکنید که جوش شیرین را کاملا خیس کنید. پاشیدن محلول باید به مقداری باشد که جوش شییرین حالت خمیری وچسبنده  پیدا کند.

4. زمان بدهید

اجازه دهید ترکیب جوش شیرین و محلول آب و سرکه برای حداقل دو ساعت یا یک شب تا صبح بر روی فرش بماند.

5. لکه را بسابید

با استفاده از یک برس آنقدر فرش را بسابید تا جوش شیرین و جای لکه تقریبا خشک شود.

6. جاروبرقی کنید

جوش شیرین و سرکۀ خشک شده را با استفاده از جارو برقی جارو کنید.

نکتۀ تکمیلی

در صورتی که مقداری از جوش شیرین بعد از جارو کشیدن از روی فرش پاک نشد، مقدار کمی محلول سرکه و آب را بر روی آن اسپری کنید تا دوباره آن را مرطوب سازید، سپس پارچۀ خشکی را بر روی آن قرار دهید و یک تا دو ساعت زمان دهید تادوباره خشک شود.

از بین بردن لک ادرار تازۀ سگ

1. فرش را بالا ببرید

یک حوله، پارچه یا مقداری دستمال کاغذی روی ک تازۀ فرش قرار دهید و آن را فشار دهید. سعی کنید تا جاییکه می‌توانید خیسی ادرار را از فرش بگیرید.

2. لکۀ باقی مانده را مرطوب کنید

سرکۀ رقیق شده را بر روی لکه بریزید. از محلول آنقدر بریزید که کاملا فرش خیس شود و خیسی آن از زیر فرش مشخص شود.

3. خشک کنید

مقداری پارچۀ کهنه بر روی محل لک شده بگذارید و با فشار دادن این پارچه‌ها بر روی فرش و یا ضربه زدن بر روی آن‌ها فرش را خشک کنید. این کار را تا خارج کردن تمام رطوبت اضافی فرش ادامه دهید.

2 پاسخ
 1. Tina
  Tina says:

  سلام. وقتتون بخیر. عذرخواهی میکنم، سگ من از نژاد تریر هست، ماده هم هست. میخواستم بدونم چرا وقتی باهاش بازی میکنیم هرجا که هست همونجا ادرار و مدفوع میکنه؟ این مساله باعث آزار و اذیت فراوان من و همسرم شده. هرچی هم که بهش میگیم سریع ادرار میکنه. حتی توی تُشکش که محل استراحت و خوابش هست.

  پاسخ
  • پت مگز
   پت مگز says:

   با سلام این مسئله می‌تواند علل مختلف از جمله علل تربیتی و ناهنجاری‌های رفتاری ناشی از شرایط نگهداری سگ گرفته تا شرایط فیزیولوژیکی بدن سگ داشته باشد. لطفا ابتدا به دامپزشک جهت انجام معاینات مراجعه کرده (به طور مثال از توانایی کنترل مثانه و … مطمئن شوید) سپس با یک مربی مطمئن تربیت سگ مشورت نمایید و شرایط سنی و ریزجزئیات شرایط زندگی سگ از گذشته تا کنون را با او در میان بگذارید.

   پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *