,

انتخاب مربی سگ حرفه‌ای

انتخاب مربی سگ حرفه‌ای

اغلب، صاحبان سگ‌ها می‌دانند که هر چقدر سگ‌ها کم سن‌تر باشند راحت‌ترآموزش می‌بیند، اما روش درست آموزش آن‌ها را بلد نیستند. در مواردی که مطمئن نیستید چگونه باید توله خود را تربیت کنید، بهتر است هرچه زودتر به انتخاب مربی سگ حرفه‌ای بپردازید تا از بروز مشکلات اخلاقی در او در آینده پیشگیری نمایید.

امروز قصد داریم در مورد انتخاب مربی سگ حرفه‌ای توضیحاتی را ارائه دهیم.

اول از سلامتی توله مطمئن شوید.

قبل از این که دنبال مربی و کلاس برای آموزش سگتان باشید، از انجام واکسیناسیون به موقع و سلامت کامل توله‌سگتان مطمئن شوید. در نهایت مطمئن شوید که بیماری مزمن یا احتمالا نیاز به جراحی نداشته باشد.

برای شروع زمان مناسب را انتخاب کنید.

گرچه بهتر است آموزش توله‌سگتان را هر چه زودتر شروع کنید، اما برای هر سنی آموزش مناسب آن دوره وجود دارد. برای مثال، برای آموزش‌های معمولی، توله سگ شما باید حداقل 6 ماه داشته باشد، اما با این با حال، برای توله‌سگ‌های زیر 6 ماه نیز آموزش‌های متناسب با سن آن‌ها وجود دارد. که در سن بین 8 تا 16 می‌تواند داده شود.

گواهینامه رسمی آموزش را ببینید.

هرچند تعداد زیادی از مربیان سگ‌ها بدون گذراندن هیچ دوره رسمی می‌توانند به خوبی توله سگ شما را آموزش دهند، ولی به نفعتان است که دنبال مربی‌های دوره دیده و مورد تائید باشید.

انتخاب مربی سگ حرفه‌ای

روش‌های انسانی از مربی بخواهید.

برای تربیت سگ‌ها نظرات زیادی وجود دارد. همه می‌دانیم که سگ‌ها مثل هم نیستند، در حالیکه برخی از آن‌ها با غذا انگیزه پیدا می‌کنند و برخی دیگر بازی و برخی هم توجه و محبت را ترجیح می‌دهند. اکثر مربیان حرفه‌ای اعتقاد دارند که حین آموزش سگ‌ها، تقویت مثبت برای کارهای خوب، تاثیر بیشتری نسبت به تنبیه برای رفتارهای بد آن‌ها دارد. این امر به ویژه در مورد توله سگ‌ها بیشتر صدق می‌کند، زیرا اکثر آن‌ها هنوز رفتاری که در وجودشان نهادینه شده باشد ندارند.

اگر متوجه شدید مربی توله‌سگتان از روش‌هایی مانند کتک زدن، ترساندن یا فریادزدن برای آموزش استفاده می‌کند، فورا او را از کار منع کنید و به فکر مربی دیگری باشید. مربی بایستی گاهی رفتارهای ناخواسته توله‌سگ را نادیده بگیرد، برای کارهای خوبی که انجام می‌دهد او را تشویق کند و به موقع هم رفتارهای نادرست او را اصلاح نماید. به خاطر داشته باشید اصلاح به معنای کتک زدن سگ نیست، بلکه یاد دادن کار درست و منع کردن او از کارهای غلط می‌باشد. اکثر توله‌سگ‌ها دوست دارند کاری را انجام دهند که در ازای آن پاداش بگیرند. 

ببینید چه حسی دارید؟

یک مربی ممکن است سال‌ها تجربه و سابقه خوبی در تربیت سگ‌ها داشته باشد، اما اگر متوجه شدید روش او مورد تائیدتان نیست یا با کار او احساس راحتی ندارید باید دنبال مربی دیگری باشید. اگرمربی قصد دارد برخوردهای اشتباه شما با توله‌سگتان را با تمام جزئیاتش برایتان بازگو کند، باید رفتار توام با احترام داشته باشد و به روشی توضیح دهد که برای شما قابل درک باشد.

به علاوه، مربیان خوب با آخرین روش‌های آموزش سگ‌ها آشنا هستند و می‌توانند مطابق شرایط موجود، روش مناسبی برای آموزش سگ شما ارائه دهند. و روش‌های محافظتی از سگ مانند واکسیناسیون را مد نظر داشته باشند که این مورد برای توله سگ‌ها بسیار مهم است.

درنهایت، روش‌های زیادی برای انتخاب مربی سگتان وجود دارد. اگر مربی را انتخاب کردید ولی حس کردید انتخابتان اشتباه بوده، بدون شک دنبال شخص دیگری باشید و اگر منبع معتبری برای انتخاب مربی در نظر ندارید، با دامپزشکتان یا دیگر صاحبان سگ‌ها صحبت کنید و از توصیه‌های آنان بهره بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *