مسابقه سراسری خاطره بازی: فندق – عروس هلندی گمشده

طوطی به نام فندق

فندق: عروس هلندی گمشده

امشب میخواهم برایتان خاطره ای از فندق تعریف کنم، این خاطره با خیلی از خاطرات و ماجراهای فندق فرق دارد…

دو ماه پیش در چنین روزی که همزمان با تعطیلات عید نوروز و سپری شدن ایام مسافرت بود، فندق همراه با چند نفر از اعضای خانواده در خانه بود، من صبح همراه با خواهر و مادرم برای انجام کاری به بیرون از خانه رفتیم نزدیک ظهر وقتی به خانه برگشتیم با خبر خیلی بدی مواجه شدیم، متاسفانه خواهرزاده کوچکم به خاطر بی‌تابی فندق، درب قفس را باز کرده بود غافل از اینکه درب اصلی خانه نیز باز است. فندق طبق عادت همیشه که پرواز می‌کند و داخل خانه به دنبالم میگردد همه جا رو گشته بود و وقتی من را پیدا نکرده بود به بیرون از خانه پرواز کرده و رفته بود. وقتی موضوع را فهمیدم نمی‌دانستم کجا باید دنبالش بگردم؟

واقعا گیج شده بودم با کمک خانواده به دنبالش همه جا رفتیم. به همان سمتی که پرواز کرده بود و عده‌ای دیده بودند رفتیم حتی خیلی دورتر از خانه ولی نبود که نبود. از یکی از دوستانم هم تلفنی کمک گرفتم که خیلی راهنمایی های خوبی کرد ولی باز فایده‌ای نداشت و حدود سه ساعت بود که نتوانسته بودیم پیدایش کنیم.

خیلی شرایط بد و سختی بود همه رفتند خانه ولی من طاقت نیاوردم. یک حس عجیبی من را به داخل جنگلی که نزدیک خانه بود کشاند. درست در جهت مخالفی که گفته می‌شد فندق پرواز کرده است. به تنهایی داخل جنگل رفتم بعد از جستجوی زیاد یکدفعه چشمم افتاد به رنگ روشن پرنده ای در میان شاخ و برگ درخت‌ها. کمی بیشتر دقت کردم و دیدم بله خود فندق است. واقعا فندق پیدا شده بود از ذوق زیاد نمی‌دانستم چه کار کنم. فقط با تمنزل تماس گرفتم و خبر دادم تا به کمکم بیایند. جنگل پر از تیغ بود و من تا خواستم به سمت فندق بروم داخل تیغ ها گیر کردم. وقتی خانواده به کمکم آمدند فندق را صدا کردم و خوشبختانه فندق هم صدایم را شناخت و من را دید. به سمت من آمد و من هنوز هم باورم نمی‌شد که واقعا فندق به پیش ما برگشته است. آن لحظه واقعا وصف نشدنی است. از صمیم قلبم آرزو دارم هیچ وقت خبری از رفتن این پرنده های دوست داشتنی نباشد.

عکس زیر دقیقا همان جایی است که فندق را پیدا کردم و همانطور که می‌بینید خودش نیز روی شاخه ها در عکس هست

عروس هلندی به نام فندق

 

شرکت در مسابقه

جهت شرکت در مسابقه از لینک ذیل وارد کانال تلگرام پت‌مگز شوید:

ورود به کانال جهت شرکت در مسابقه

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *