,

حقایق جالب در مورد چهار نوع طوطی

طوطی زیبا

طوطی سانان

هنگامی که از طوطی صحبت می‌شود احتمالا یک پرنده با بال‌های قرمز درخشان، نارنجی، سبز و طلایی را تجسم می‌کنید که بر روی شانه یک دزد دریایی نشسته است و گاهی حرف‌های بدی می‌زند.

در هر حال این تصویر ذهنی رایج و محبوب نتوانسته به خوبی تنوع رنگ، اندازه و شخصیت طوطی‏‎ها را به نمایش در بیاورد. بیش از 350 گونه طوطی وجود دارد مانند کاسکو، عروس هلندی، ماکائو(آرا) و مرغ عشق. خوب است در مورد این چهار نوع طوطی محبوب که بیشترین همزیستی را با انسان‌ها دارند بیشتر بدانیم.

مرغ عشق‌

مرغ عشق

مرغ عشق‌ها (budgerigars) به نام پاراکیت نیز شناخته می‌شوند و صدای آرام و دل‌انگیزی دارند. به طور متوسط طولی در حدود 15 تا 16 سانتی‌متر دارند و در صورت نگهداری مناسب معمولا در حدود 10 تا 12 سال عمر می‌کنند. یکی ازمحبوب‌‍ترین پرندگان برای نگهداری به حساب می‌آیند. چراکه ارزان هستند، به آسانی اهلی (دست آموز) می‌شوند و شرایط نگهداری آسانی دارند. آن‌ها از حضور مرغ عش‌ق‌های دیگر در قفس‌شان، فعالیت و بودن در کنار خانواده انسانی‌شان در بیرون از قفس لذت می‌برند.

عروس هلندی

عروس هلندی

عروس هلندی (Cockatiels) اغلب به عنوان یک طوطی آسان برای مبتدی‌ها شناخته می‌شود. عروس هلندی ها اغلب پرندگان خوشحال و دوستانه‌ای هستند که به راحتی با شرایط سازگار می‌شوند و با تغییرات افسرده نمی‌شوند. نسبتا ارزان قیمت هستند، به طور متوسط در حدود 25 سانتی‌متر رشد می‌کنند و.می‌توانند در حدود 15 تا 20 سال و یا حتی بیشتر عمر کنند. به نسبتا دیگر طوطی‌سانان بزرگ سر و صدای کمتری دارند اما از صدا دادن لذت می‌برد.

ماکائوهای بزرگ

طوطی ماکائو بزرگ

ماکائو بزرگ (Large Macaws) پرندگان بسیار باهوش و اجتماعی هستند و با تعامل با انسان‌ها نمو می‌کند و معمولا پیوند قوی با صاحبانشان دارند. با نگهداری مناسب می‌توانند در حدود 40 سال یا بیشتر زندگی کنند و از سر تا انتهای دم‌شان به طور متوسط در حدود 1 متر است. علاوه بر اینکه خودشان قیمت بالایی دارند به اسباب بازی های زیادی برای گاز گرفتن و فضای زیادی برای زندگی احتیاج دارند. ماکائوها می‌توانند همراهان فوق العاده ای در زندگی باشند و این پرندگان رنگی می‌توانند آموزش ببینند و لغات انسان‌ها را تقلید کنند. می‌توانند صداهای بلندی از خودشان در بیاورند و گاهی نیز بسیار کثیف کاری می‌کنند.

کاسکو

طوطی کاسکو

کاسکو یا طوطی خاکستری آفریقایی (African Grays) در تقلید صدا فوق العاده هستند که در دنیای طوطی‌سانان بی‌همتاست. این پرندگان بسیار باهوش در حدود 25 تا 35 سانتی‌متر قد و احتیاج به فعالیت‌های ذهنی با یک همراه و تعداد زیادی اسباب بازی، بازی و یادگرفتن شیرین‌کاری دارد. در غیر این‌صورت ممکن است خسته و بی‌حوصله شوند. می‌توان گفت نسبتا پرندگان گران قیمتی هستند. این نوع طوطی به نگهداری زیادی نیاز دارد و می‌تواند بیش از 40 سال زندگی کند. در نتیجه آن‌ها برای آن دسته از دارندگان طوطی است که در نگهداری او جدی هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *