, ,

ده نکتۀ مراقبت از پوست و پنجۀ سگ در زمستان

مراقبت از پوست و پنجۀ سگ در زمستان

زمستان می تواند بر روی پدهای پنجۀ سگ تاثیرات منفی به همراه داشته باشد. قرار گرفتن پدهای پنجه در معرض عناصر و مواد شیمیایی سمی، خطر خشکی، ترک خوردن، تروما(جراحت فیزیکی ناشی از منبع خارجی)، یخ زدگی و سوختگی های شیمیایی را برای سگ به همراه دارد. خوشبختانه، برخی از نکات و محصولات وجود دارد که می تواند به مراقبت از پوست و پنجۀ سگ در زمستان کمک نماید.

 

برای کمک به جلوگیری از تاثیرات منفی احتمالی آب و هوای سرد بر روی پنجه و پوست حیوان خانگی، لطفا به توصیه‌های زیر دقت نمایید:

  1. مرتبا از سرما به گرمای خشک آمدن، منتج به ایجاد خارش و پوسته پوسته شدن پوست می شود. رطوبت خانه خود را حفظ کنید و با استفاده از حوله حیوان خانگی خود را به محض ورود به داخل خانه خشک کنید(به پنجه‌ها و بین انگشتان توجه ویژه کنید).
  2. موی سگ های مو بلند را کوتاه نگه دارید تا میزان چسبیدن گلوله‎‌های یخ، کریستال های نمکی و مواد شیمیایی ضد یخ را که می‌توانند در پوست خشک شوند، به حداقل رسانده شود. موهای بین انگشتان پا را نیز کوتاه نگهدارید.
  3. پس از هر پیاده روی، پنجۀ حیوانات خود را بشویید و خشک کنید تا یخ، نمک و مواد شیمیایی را از بین ببرید و انگشتان پا را بررسی کنید تا دچار شکاف یا قرمزی نشده باشند.
  4. در طول دوره‌ی سرما، دفعات حمام کردن سگ را به حداقل برسانید. شست زیاد، میتواند منجر به از بین رفتن چربی لازم پوست می‌شود و احتمال پوسته پوسته شدن و خشکی پوست را افزایش می‌دهد. اگر لازم است تا او را حمام کنید، از دامپزشک خود بخواهید شامپوی رطوبت رسان به شما معرفی کند و/یا فقط به او آب بگیرید.
  5. پوشاندن یک کت به سگتان منجر به حفظ دمای بدن و جلوگیری از خشک شدن پوست می‌شود.
  6. پوشاندن کفش می‌تواند در به حداقل رساندن تماس دردناک پنجه با شن و نمک و مواد شیمیایی ضدیخ شود. همچنین از تحریک شدن پوست میان انگشتان به وسیلۀ شن نیز جلوگیری می‌شود.
  7. برای مراقبت از پوست و پنجۀ سگ در زمستان ، ماساژ پدهای پنجه با ژلۀ پترولیوم (با نام تجاری وازلین) قبل از رفتن به بیرون، می‌تواند منجر به حفاظت از پا در برابر شن و نمک و مواد شیمیایی ضدیخ گردد. همچنین بعد از خشک کردن حیوان با حوله، استفاده از وازلین می‌تواند باعث بهبود چاک خوردگی‌های پنجه شود.
  8. برس کشیدن منظم حیوان خانگی، نه تنها منجر به خلاص شدن از موهای مرده می‌گردد، بلکه باعث تحریک گردش خون و بهبود وضعیت کلی پوست می‌شود.
  9. حیوانات خانگی انرژی بیشتری برای گرم ماندن در زمستان می‌سوزانند، که گاهی منجر به کم آبی بدن شان می‌گردد. مقدار کمی غذا و آب بیشتر در طول دورۀ سرما به آن‌ها کمک می‌کند تا بدنشان هیدراته بماند و پوستشان کمتر خشک شود.
  10. به خاطر داشته باشید، اگر هوا برای شما خیلی سرد است، احتمالا برای حیوان خانگیتان نیز خیلی سرد است. دوستان چهارپای ما، باید در داخل خانه نگهداری شوند و هرگز زمانیکه هوا در حال سرد شدن است، بیرون از خانه تنها گذاشته نشوند.
0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *