, ,

ده هدف در سال جدید برای حیوان خانگی‌تان

سال جدید برای حیوان خانگی‌تان

اهداف سال جدید فقط برای انسان‌ها نیستند.

شروع سال نو می‌تواند یک شروع تازه برای حیواناتی باشد که نیاز به تغییر در عادت‌هایشان دارند. اگر همت کنید، امسال می‌تواند واقعا یک سال جدید برای حیوان خانگی‌تان باشد.

برای مثال بیشتر از 50 درصد از حیوانات خانگی اضافه وزن دارند، و برای شروع یک رژیم غذایی و افزایش فعالیت چه فرصتی مناسب تر از شروع سال جدید.

اگر برای شروع سال جدید به ایده‌های بیشتری نیاز دارید این ده هدف را بخوانید تا سال جدید را برای حیوان خانگی‌تان تبدیل به سال سلامتی کنید.

1. می‌توانید یک حیوان خانگی جدید به سرپرستی قبول کنید.

دوست دارید که یک حیوان خانگی جدید بگیرید، اما هنوز مطمئن نیستید؟ اگر فکر می‌کنید شرایطش را دارید، یک حیوان به سرپرستی بگیرید. بسیاری از پناهگاه‌های نگهداری از حیوانات، نیاز به انسان‌های مهربانی دارند که یک خانه‌ی گرم و مناسب حتی برای چند روز برای حیواناتشان فراهم کنند. شما از این طریق می‌فهمید که آیا آماده‌ی نگهداری از یک حیوان خانگی‌ جدید و تعهد به آن هستید یا نه. زیرا شما در این حالت تنها چند روز میزبان یک حیوان خانگی خواهید بود. چه کسی می‌داند؟ شاید شما خانه‌ای باشید که آن حیوان خانگی به آن نیاز دارد.

2. اطلاعات حیوان خانگی‌تان را به روز کنید.

در طول یک سال خیلی چیزها عوض می‌شود. ممکن است شما به یک خانه‌ی جدید اسباب کشی کرده باشید  یا شماره تلفن‌تان تغییر کرده باشد. فراموش نکنید که اطلاعات قلاده و میکروچیپش را به روز کنید. عموما انسان‌ها تنها موقعی یاد به روز کردن شناسنامه و مشخصات حیوان می‌کنند که حیوانشان گمشده است. هر کدام از مشخصات شما در سال گذشته تغییر کرده است، تردید نکنید و به سرعت میکروچیپ و اطلاعات گردنبند حیوانتان را به روز کنید. این تنها روشی است که در صورت گم شدن حیوانتان، می‌توانید احتمال پیدا شدنش را افزایش دهید.

3. به سگ مسن‌تان یک حرکت جدید یاد بدهید.

تحقیقات نشان داده است که وجود محرک‌های ذهنی می‌تواند از زوال ذهن حیوانات مسن جلوگیری کند. به زبان دیگر، با فعال نگهداشتن ذهن حیوان مسنتان می‌توانید آن را سالم تر نگه دارد. آموزش حرکات و کارهای جدید و تمرین کارهایی که از قبل بلد بودند، یکی از روش‌هایی است که می‌توانید نورون‌های مغز آنها را فعال نگهدارید. اسباب بازی‌های پازلی که حیوان را مجبور به حل مسئله‌ای می‌کند و بعد به آن غذا می‌دهد، یکی دیگر از روش های درگیر کردن ذهن حیوان مسنتان است.

4. بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان را جدی بگیرید.

روزانه مسواک زدن بهترین روش برای دورکردن جرم و پلاک از دندان حیوانتان است. حتما از خمیر دندان مناسب سگ و گربه استفاده کنید. فلوراید(مکمل‌های مایع برای دندان)، رژیم‌های غذایی سازگار با دندان و تشویقی‌هایی که برای از بین بردن رسوب دندان مناسب هستند، از جمله موارد دیگری هستند که می‌توانند به شما در رعایت بهداشت دهان و دندان حیوان خانگی‌تان کمک کنند. با وجود تمام این زحمت‌ها، لازم است که بر طبق یک برنامه‌ی مشخص دندان‌های حیوانتان توسط دامپزشک ویزیت و تمیز شود تا دندان‌های مرواریدی حیوانتان تا زمان بزرگسالی و پیری‌اش سالم بماند.

5. برای شانه زدن حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی منظم داشته باشید.

شانه کردن موهای حیوان خانگیتان چند دلیل خوب دارد. اول اینکه مواد اضافی را از روی موها بر می‌دارد، و در نتیجه تعداد موهایی که درخانه روی مبلمان و لباسهایستان می‌چسبد کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. دوم آنکه با برس زدن روغن از پوست به مو می‌رسد که باعث می‌شود مو براق و سالم بایستد. و در آخر شانه زدن روزانه، یکی از روش‌هایی است که ارتباط میان شما و حیوانتان را تقویت می‌کند و به شما این فرصت را می‌دهد که به حیوانتان ثابت کنید که تا چه حد آن را دوست دارید و از آن به آرامی مراقبت می‌کنید.

6. به دامپزشک خود سر بزنید.

برای یک نگهداری مناسب، شما باید حداقل سالی یکبار نزد دامپزشک خود بروید. بسیاری از بیماری‌ها همچون دیابت، آرتروز، و چاقی در حیوانات مسن شایع‌تر است. درمان این بیماری ها در مراحل اولیه فرآیند پیشرفت بیماری بسیار آسان تر است. همچنین هنگام دیدار با دامپزشک فرصت مناسبی است برای پرسیدن نظر دامپزشک و کمک خواستن از او، درباره رژیم غذایی حیوان خانگی و درباره رفتارهای نامناسب حیوانتان که مانع از برقراری ارتباط مناسب شما با آن شده است.

7. زمان بیشتری را برای بازی کردن با حیوان خانگی‌تان در نظر بگیرید.

گربه‌ها عاشق شکار کردن هستند. چوب‌های پردار و نورهای لیزری از جمله بازی‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها هست. بازی‌هایی که گربه را به غریزه‌ی طبیعی‌ و شکارچی‌اش نزدیک می‌کند برای گربه بسیار جذاب است و آن‌ها را از روی کاناپه بلند و درگیر فعالیت‌های هوازی می‌کند. روش‌های مختلف را برای بلند کردن و فعال کردن گربه‌تان امتحان کنید ببینید چه چیزی آن را از جایش بلند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، لیزر، کت نیپ، توپ ها طرح دار، یا درخت های مصنوعی که گربه می‌تواند از آن بالا برود. حتی یک کارتون تو خالی گاهی می‌تواند تبدیل به غار گربه شود و نیاز آن به پنهان شدن را ارضا کند.

8. یک فعالیت جدید را با حیوان خانگی‌تان امتحان کنید.

می‌توانید در خانه با سگتان یوگا کنید یا همراه او به پیاده‌روی یا دو بروید. امتحان کردن یک ورزش جدید با سگتان یکی از بهترین انتخاب هایی است که پیش رو دارید.در حین این ورزش ها ارتباط شما با سگ‌تان بیشتر و بهتر می‌شود، هردوی شما را از خانه بیرون می‌کشد. و برای هر دوی شما سودهای زیادی از جمله بالابردن میزان فعالیت شما را دارد. می‌توانید با عضویت در گروه‌هایی که صاحبان سگ دارند از آن‌ها درباره فعالیت‌های جدید ممکن با سگتان ایده بگیرید.

9. در سال جدید برای حیوان خانگی‌تان برنامه‌ی غذایی مناسب با سنش را انتخاب کنید.

حیوانات خانگی‌ در حال رشد، برای رشد سالم و کامل نیاز به مواد مغذی بیشتری دارند. برای مثال برخی از حیوانات مسن‌تر نیاز کمتری به انرژی دارند و بیماری هایی مانند بیماری از بین برنده‌ی مفاصل یا DJD (Degenerative Joint Disease با رعایت یک رژیم غذایی مناسب بهتر می‌شوند. انتخاب یک رژیم غذایی مناسب برای حیوان خانگی که با سبک زندگی شما و آن سازگار باشد بهترین انتخاب برای حفظ سلامتی حیوان است.

10. میزان غذای حیوان خانگی‌تان را “هربار” اندازه بگیرید.

بسیاری از صاحبان حیوان خانگی، غذای حیوانشان را به صورت چشمی برایش می‌ریزند، که نتیجه‌ی آن غذا دادن بیش از حد به حیوان خانگی است.  داشتن یک پیمانه‌ی مدرج غذا الزامی است. تنها در این صورت است که می‌دانید که حیوان خانگی‌تان بیشتر از نیازش کالری دریافت نکرده است. برای شروع می‌توانید از جدول پیشنهادی میزان غذا که روی بسته بندی این محصولات غذایی وجود دارد استفاده کنید. در آن جا ذکر شده که گربه یا سگتان به چه اندازه غذا نیاز دارد. عموما حیوانات مسن‌تر به دلیل میزان فعالیت کمتر به انرژی کمتری نیز نیاز دارند و این یعنی به میزان کالری و غذای کمتری نیاز دارند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *