, ,

رازهایی برای داشتن یک گربه خوشحال

گربه خوشحال

9 راه برای داشتن گربه خوشحال در خانه

یک تصور غلط رایج در میان مردم این است که گربه ها برای خوشحال ماندن نیاز دارند که بتوانند در خارج از خانه پرسه بزنند. اما ما فکر می کنیم که بیشتر گربه‌سانان مدرن اینگونه نیستند. تمام محصولات موجود برای گربه ها می توانند در داخل خانه یک محیط  مانند طبیعت را برای آن‌ها تشکیل دهند. جویدن کت نیپ ، بالا پایین رفتن از اسباب بازی های کوهی و یا تماشا کردن دی‌وی‌دی های مناسب گربه ها به نظر می‌رسد برای گربه ها کافی است. البته ناگفته نماند به عنوان یک مزیت برای گربه های در خانه میتوان به کم بودن ریسک خطر تصادف با ماشین‌ها نیز اشاره کرد. برای ارتقای سطح زندگی گربه تان و داشتن یک گربه خوشحال این رازها را مطالعه کنید.

به او کمی فضا بدهید

هر کسی نیاز به فضایی دارد که بتوان آن را شخصی نامید. یک محیط راحت برای استراحت در خانه‌تان برای گربه که به او احساس امنیت نیز بدهد به وجود بیاورید. مطمئن شوید این مکان در محلی نیست که دیگران بتوانند به آن سرک بکشند. داشتن یک فضای شخصی به او این امکان را می‌دهد که احساس امنیت و اطمینان بکند. واین‌ها همه در حالی است که حس استقلال او را نیز پرورش داده اید. نیازی نیست که خیلی مفصل باشد. یک جعبه یا صندوق می تواند یک محل استراحت عالی باشد. یا می‌توانید برای او یک نشیمن گاه در ارتفاع درست کنید. در نتیجه او می‌تواند زمانیکه به پایین نگاه می کند احساس امنیت در محیط قلمرواش کند.

اسباب بازی اضافه کنید

بسیاری از گربه ها عاشق بازی کردن هستندو که به این معناست که آنها به اسباب بازی‌های زیادی برای بازی کردن احتیاج دارند. تمام گربه های خانگی به اسباب بازی‌هایی برای ضربه زدن ، اسباب بازی‌هایی برای دنبال کردن و اسباب بازی‌هایی برای قایم شدن درون آن‌ها نیاز دارند. اما بعضی از لذت‌بخش‌ترین اسباب بازی‌ها برای انسان‌ها و گربه‌هایشان اسباب بازی‌هایی است که مانند پازل غذا و لیزر نیازمند عکس العمل گربه‌ها باشد(در خصوص لیزر‌ها بخاطر داشته باشید که هرگز نباید آن‌ را به سمت چشمان گربه بگیرید). اگر گربه‌ی شما به کت نیپ علاقه‌مند است اسباب بازی‌های زیادی وجود دارند که در آن‌ها کت نیپ وجود دارد.

از سبزی ها استفاده کنید

بله از کت نیپ حرف میزنیم. بیشتر پت شاپ ها و گیاه فروشی ها از این گیاهان دارند. اگر گربه شما از جویدن گیاهان لذت می برد، کت نیپ یکی از لذت بخش ترین گیاهان و البته بی‌خطرترین آن‌ها است.

به او اجازه دهید چنگ بیندازد

اگر شما صاحب یک گربه هستید، احتمالا شما جای چنگ کشیدن او را روی یکی از وسایلتان دارید. گربه ها عاشق چنگ انداختن هستند. این یک رفتار طبیعی برای مشخص کردن قلمرو آنها، متناسب نگه داشتن شکل ناخن‌هایشان و کش آمدن بدنشان است. برای جلو گیری از خراب شدن مبلمان می توانید محل‌های مختلفی برای چنگ انداختن گربه تان فراهم کنید. بعضی از گربه ها سطوح افقی و برخی دیگر سطوح عمودی را برای چنگ انداختن ترجیح می‌دهند. سعی کنید وسایل مخصوص چنگ انداختن را متنوع انتخاب کنید. طناب‌های کنفی، موکت و مقوا های ضخیم تعدادی از چیز‌هایی است که می‌توانید امتحان کنید.

شکارچی درون او را راضی کنید

اگر چه ممکن است فکر داشتن تمام وعده‌های غذاییتان بصورت آماده جذاب به نظر برسد اما دوستان گربه‌ایتان لزوما موافق این کار نیستند. گربه ها ذاتا حیوانات شکارچی‌ای هستند. پس به گربه خود کمک کنید این فانتزی شکار خود را داشته باشد. این کار را می‌توانید با فراهم کردن اسباب بازی‌های طعمه مانند(چوب دستی‌هایی که پر و اسباب بازی های پشمالو مانند موش دارند) تهیه کنید و بعد ببینید که او چگونه مخفیانه به آن نزدیک می شود و مانند ببری به آن حمله میکند.

از درخت گربه استفاده کنید

زمانیکه می‌خواهید محیط داخل خانه ی گربه خود را درست کنید، زندگی او را در طبیعت در نظر بگیرید. گربه هایی که در بیرون از خانه هستند از درخت ها بالا می روند، ازمابین حصار دیوار ها میدوند یا در نقاط بالا می نشینند و بدین ترتیب به تمام قلمرو خود نظارت دارند.

شما می‌توانید با جابجایی آسان لوازم خانه در اطراف و یا خرید درخت گربه یا وسایلی که بتواند از آن‌ها بالا بکشند، این محیط را شبیه سازی کنید.

 

یک اتاق با چشم انداز به بیرون آماده کنید

همیشه تعدادی از پرده های پنجره ها را کنار بزنید.در نتیجه گربه‌تان می تواند اتفاقات بیرون را مشاهده نماید. حتی می توانید یک ظرف غذا برای پرندگان در خارج از خانه قرار دهید تا جذابیت تصویر روبروی او را افزایش دهید. اگر تماشای مناظر از طریق پنجره ممکن نیست از تلویزیون استفاده کنید. دی وی دی های مخصوص گربه ها وجود دارند.

گاهی او را به بیرون ببرید

اگر هنوز هم احساس می‌کنید گربه شما نیاز به سپری کردن زمانی خارج از خانه دارد، راه‌هایی برای تامین این خواسته نیز وجود دارد. مانند آموزش قدم زدن با قلاده به گربه. می‌دانیم که این کار غیر ممکن به نظر می‌رسد اما لزوما آنقدرها هم که شما فکر می‌کنید کار دشواری نیست. قلاده‌های ایمنی مخصوص گربه ها وجود دارند که به این منظور ساخته شده‌اند. قبل از این که گربه خود را به بیرون ببرید با دامپزشک خود مشورت کنید که آیا او واکسن‌های اضافه‌تر یا کنترل انگل نیاز دارد یا خیر.

اوقات خوبی را با یکدیگر بگذرانید

بسیار مهم است که هر بار که با گربه خود وقت می‌گذرانید ، او بسیار خوشحال شود. چه با بازی کردن و چه با شانه کشیدن ، نوازش کردن یا وقت گذراندن ساده با او باشد.

2 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *