, , ,

نکاتی برای آماده کردن حیوانات خانگی برای فصل زمستان

آماده کردن حیوانات خانگی برای فصل زمستان

آماده کردن حیوانات خانگی برای فصل زمستان

هوای سرد زمستان گاها دوستان چهارپای ما را تهدید می‌کند. پس در فصل سرما بهتر است برنامه ویژه ای برای مراقبت از حیوانات خانگی مان داشته باشیم.عدم آمادگی برای دماهای پایین می‌تواند شرایط خطرناکی برای حیوان خانگی ما ایجاد کند. از جمله این شرایط می‌توان از سرمازدگی، کم آبی و هیپوترمی (افت شدید دمای بدن) نام برد. این هشت روش برای آماده کردن حیوانات خانگی برای فصل زمستان را بخوانید.

1. قبل از رسیدن سرما سر زدن به دامپزشک را فراموش نکنید.

سرما حیواناتی را که دچار التهاب مفاصل،بیماری های پوستی و… هستند، اذیت می‌کند. مراجعه به دامپزشک به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که حیوانتان سالم وکاملا آماده برای مواجهه با فصل سرماست.

2. قبل از بیرون رفتن پاهای سگ تان را چرب کنید.

مسیرها و پیاده رو های یخ بسته میتواند برای سگ ها ناخوشایند و حتی خطرناک باشد. مخصوصا اگر روی مسیرها شن یا نمک ریخته باشند.برای به حداقل رساندن این خطر ،قبل از خارج شدن از خانه پاهای سگتان را با کمی وازلین چرب کنید یا از کفش استفاده کنید.

3. تعدادی لباس زمستانی برای سگ تان بخرید.

در راستای آماده کردن حیوانات خانگی برای فصل زمستان ، تعدادی لباس گرم بخرید. این گزینه برای سگ هایی که موهای نسبتا کوتاه‌تری دارند مناسب است. زیرا که آن ها پوشش کافی برای گرم نگه داشتن خودشان را ندارند. به طورکلی هرچه زودتر حیوان خانگی خودتان را به استفاده از لوازم جانبی (مانند ژاکت) عادت دهید بهتر است.

اگر امکانش را دارید قبل از فصل سرما آن ها را به این لوازم عادت دهید تا هنگام سرما احساس راحتی بیشتری بکنند.

4. کم کم شرایط سرما را برایشان شبیه سازی کنید.

اگر سگی دارید که بیشتر وقتش را داخل خانه است او را کم کم با دمای پایین‌تر خانه آشنا کنید تا در زمستان بتواند راحت تر با سرما سازگار شود.

برای این کار بهتر است به محض شروع شدن فصل سرما سگتان را برای پیاده روی به بیرون ببرید و هر بار بیشتر از دفعه ی قبل بیرون بمانید تا هربار سازگارتر شود.

5. دارو های ضد کک را قطع نکنید.

با آغاز شدن فصل سرما کک ها ناپدید نمی‌شوند بنابراین دارو های ضد کک را به هیچ عنوان قطع نکنید. هنگام افت دمای بیرون کک‌ ها از طریق موش ها می‌توانند وارد فضای خانه یا آپارتمان‌ها بشوند زیرا که محیطی گرم (مانند لابه لای موهای سگ یا گربه) برای ادامه بقای آن ها ایده آل است.

لازم است بدانید که کنه‌ها می‌توانند تا مدت ها بدون هیچ نشان و علامتی وجود داشته باشند و تنها زمانی شروع به فعالیت کنند که تمام شرایط مهیا باشد.

6. در فصل سرما از داروی حیوان خانگی تان مقدار بیشتری تهیه کنید.

فرقی نمی‌کند حیوانتان از انسلین استفاده می‌کند یا مسکن و یا داروی تیروئید. لازم است که مقداری بیشتر از داروی آن برای روز مبادا در فصل سرما کنار بگذارید.

7. همیشه کمی غذای اضافی در خانه داشته باشید.

بد نیست در فصل سرما کمی غذای اضافه در خانه داشته باشید زیرا که ممکن است شرایط آب و هوا شما را چندروزی خانه نشین کند و امکان دسترسی شما را به بیرون ببندد.

اگر در همچین شرایطی قرار گرفتید و غذای اضافه نداشتید کمی مرغ (بدون استخوان و بدون پوست) را آبپز کنید و به حیوان خانگیتان بدهید.

8. برای روزمبادا آماده باشید.

حیوان خانگیتان را با ژاکت و پتو گرم نگه دارید کمی غذای اضافه تر در دسترس داشته باشید و مطمئن شوید که در این فصل حیوانتان به اندازه کافی آب می‌نوشد. به یاد داشته باشید که سگ‌ها در سرما هم دچار کم آبی می‌شوند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *