, ,

9 نکتۀ کلیدی در عکاسی از حیوانات خانگی

عکاسی از حیوانات خانگی

حیوانات خانگی این موجودات دوست داشتنی خیلی زود جای خود را در قلب ما باز می‌کنند. ما هم دوست داریم که عکس آن‌ها را به دیوار بزنیم، بر روی میزمان بگذاریم یا بر صفحۀ گوشی موبایلمان ببینیم. اما عکاسی از حیوانات خانگی آسان نیست. آن‌ها نمی‌فهمند که ما می‌خواهیم چه کار کنیم و برای دوربین ژست نمی‌گیرند. در اینجا به 9 نکتۀ کلیدی اشاره می‌کنیم تا جلسۀ عکاسی شما بیشترین بازده را داشته باشد و بتوانید بهترین عکس‌ها را از دوست کوچک خود بگیرید.

1.  از نور طبیعی استفاده کنید.

تا جایی که می‌توانید برای عکاسی حیوانات خانگی خود از نور طبیعی استفاده کنید و از فلش بپرهیزید. علاوه بر اینکه نور فلش چشم‌ها را در تصویر قرمز می‌کند، این نور ناگهانی در بیشتر مواقع حیوان را می‌ترساند. اگر بتوانید عکاسی را در فضای باز انجام دهید بهتر است. اگرنه سعی کنید در اتاقی که پنجره‌های بزرگ دارد از حیوان خود عکس بگیرید.

2. وضوح چشم‌ها را حفظ کنید.

در عکاسی پرتره چشم‌ها بسیار مهمند. همان‌طور که از قدیم گفته‌اند چشم‌ها دریچه‌های روح‌اند. سگ‌ها و گربه‌ها چشم‌های زیبایی دارند که با آن‌ها حس‌های مختلف را به ما منتقل می‌کنند. بنابراین روی چشمانشان به خوبی فوکوس کنید و مطمئن شوید که در عکس واضح هستند.

3. شما پیش آن‌ها بروید.

در زمان عکاسی، حیوان شما باید احساس راحتی کند. او را مجبور نکنید که پیش شما بیاید. سعی کنید شما به او نزدیک شوید تا هر جا که راحت است و احساس آرامش می‌کند بماند و همان جا از او عکس بگیرید.

سعی کنید هم‌قد او شوید. هیشه سگ یا گربه‌مان را از بالا دیده‌ایم و می‌دانیم که چه شکلی هستند و چه طور به نظر می‌رسند. اما اگر هم‌قد آن‌ها شوید می‌توانید از صورت و چشمانشان عکس بگیرید و نشان دهید که آن‌ها دنیا را چه طور می‌بینند. برای این کار می‌توانید روی پله بنشینید یا بر روی شکم دراز بکشید و سعی کنید هم‌سطح با چشمان او و یا پایین‌تر از آن عکس بگیرید.

4. شخصیت آن‌ها را به تصویر بکشید.

شما بهتر از هر کس دیگری حیوان خود را می‌شناسید. سعی کنید در عکس شخصیت و ویژگی‌های او را ثبت کنید. مثلا اگر گربۀ خوابالودی دارید، از خمیازه کشیدن او عکس بگیرید و یا اگر سگ شما بازیگوش است، از شیطنت کردن او عکس بگیرید.

5. از امکان بزرگ‌نمایی دوربین استفاده کنید.

عکس‌های نزدیک از حیوانات، طوری که صورتشان قاب تصویر را پر کند، پرتره‌های زیبایی هستند. بنابراین، برای این کار، از لنزهایی با طول کانونی بلند استفاده کنید.

6. آن‌ها را غافلگیر کنید.

شاید دشوارترین قسمت عکاسی از حیوانات، آرام و بی‌حرکت نگه داشتن آن‌ها باشد. برای این کار می‌توانید به آن‌ها اجازه دهید تا زمانی که شما همه چیز را آماده می‌کنید به بازی خودشان سرگرم باشند. وقتی همه چیز آماده شد کسی آن‌ها را صدا بزند یا برایشان سوت بزند. حیوان شما غافلگیر می‌شود و شما چند ثانیه وقت دارید که از او در حالتی زیبا و هوشیار عکس بگیرید.

7. برای زمان جلسۀ عکاسی برنامه‌ریزی کنید.

اگر می‌خواهید که از حیوانتان یک پرترۀ رسمی و شیک بگیرید، زمانی که حیوانتان خوابالود است یا تازه از خواب بیدار شده است از او عکس بگیرید. اگر می‌خواهید شیطنت و جنب و جوش او را ثبت کنید، زمانی را برای عکاسی انتخاب کنید که حیوانتان پرانرژی است و اگر حیوانتان مریض است، عکاسی را تا زمان بهبود او به تعویق بیاندازید.

8. در عکاسی از حیوانات خانگی صبور باشید.

برای عکاسی از حیوانات خانگی باید بسیار صبور بود. آن‌ها اغلب هیجان‌زده و پرتحرک هستند. اما اگر شما به اندازۀ کافی صبور باشید، در نهایت می‌توانید عکس‌های زیبا و دلخواه خود را از او بگیرید.

9. راه‌های مختلف را امتحان کنید.

برای عکاسی از حیوانات خانگی عزیزتان وقت صرف کنید. راه‌های مختلف را برای آرام کردن یا جلب توجه‌اش امتحان کنید. از هر زاویه‌ای از او عکس بگیرید. زیاد عکس بگیرید و از آزمون و خطا نترسید. بعد از جلسۀ عکاسی، وقت دارید که از بین عکس‌های متعددی که گرفته‌اید بهترین‌ها را انتخاب کنید.

می‌توانید با مشاهده‌ی تصاویر پیشنهادی پت‌مگز، ایده بگیرید و خلاقیت خودتان را افزایش دهید. برای مشاهده این تصاویر بر روی ” ایده‌هایی زیبا برای عکاسی از حیوانات خانگی ” کلیک کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

پیوستن به بحث
دیدگاه خود را در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *